Agent de turism

Expo Solutions Group SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

ESG GROUP TRAVEL
www.grouptravel.ro | www.facebook.com/grouptravelbacau

ESG Group Travel Bacau ofera din 2009 pachete turistice personalizate oriunde in lume, bilete de avion si servicii de consiliere turistica permanenta.

Responsabilitati:
• Vanzarea pachetelor turistice catre clienti;
• Efectuarea de rezervari in sistemele de rezervari online touroperatori;
• Inregistrarea in baza de date si dezvoltarea portofoliului de clienti;
• Diversificarea relatiilor cu clientii actuali si atragerea de noi oportunitati de colaborare;
• Emiterea documentelor fiscale cu urmarirea incasarilor si platilor pentru rezervarile proprii;
• Evaluarea situatiilor post-vanzare, evaluarea rezultatului ofertarii;
• Gestionarea relatiilor cu agentiile touroperaratoare, parteneri, companiile aeriene;
• Participarea la evenimente de profil pentru a fi in contact cu toate noutatile turistice;
• Pastrarea confidentialitatii tuturor informatiilor referitoare la datele clientilor si ale partenerilor companiei si contribuirea la crearea unei bune reputatii in ceea ce priveste serviciile oferite;
• Asumarea responsabilitatii pentru solutiile oferite clientilor.

CERINTE

Cerinte candidat:
• Absolvent de studii medii/superioare;
• Experienta in turism (agent, ghid, etc.) constituie un avantaj;
• Cunostinte de limba engleza la nivel superior. Cunoasterea unei a doua limbi straine reprezinta, de asemenea, un avantaj: franceza, italiana, spaniola, germana, greaca, turca, etc;
• Cunostinte operare PC, pachet de baza (office, word, ppt), dar si navigare Internet, Intranet;
• Permis auto, categoria B, constituie un avantaj.
Persoana dinamica, eficienta, bine organizata, cu foarte bune abilitati de comunicare. Cunostintele solide despre piata de turism si particularitatile ei reprezinta un AVANTAJ!

BENEFICII OFERITE

Beneficii Oferite
• Salariul fix lunar la care se adauga comisioane lunare in functie de perfomantele inregistrate;
• Contract de munca in conformitate cu reglementarile in vigoare;
• Facilitarea participarii la deplasari organizate in grupuri info in destinatii interne si externe;
• Se ofera telefon si statie de lucru PC (pentru deplasari se poate pune la dispozitie tableta sau laptop, dupa caz);
• Formare continua si suport, posibilitatea de crestere personala (posibilitatea de a participa la cursuri de acreditare in turism si alte specializari din domeniu). Training specializat.
Daca ai bifat toate cerintele de mai sus atunci poti fi colegul nostru pe care il cautam. Scrie-ne la angajari@grouptravel.ro de ce ti-ar placea sa fii Agent de Turism, e-mail insotit si de un CV cu poza. Doar canditatii selectati vor fi contactati.

Firma Expo Solutions Group SRL cu domeniu de activitate in turism, organizare evenimente, prin intermediu agentiei touroperatoare ESG Group Travel.

Evenimentele noastre sunt evidentiate pe www.concertebacau.ro si pe facebook.com/concertebacau.
Suntem echipa disponibila 24 ore pe zi, pentru a transforma fiecare calatorie intr-o experienta de care sa va aduceti aminte cu placere oricand.
Rezervarile pentru biletele de avion si hotel pot fi facute fie prin telefon, fie prin e-mail sau formularul din cadrul site-ului, asigurand promptitudinea raspunsurilor noastre.
Va multumim pentru alegere, noi lucram pentru vacanta dumneavostra!
ESG Group Travel