Consilier Credite

Perfect Solutions Group

Job expirat

RESPONSABILITATI

Prospecteaza piata si identifica potentiali clienti ai firmei;
Promoveaza vanzarile directe de produse si servicii ale bancilor partenere;
Furnizeaza informatii potentialilor clienti persoane fizice;
Mentine o legatura directa si nemijlocita atat cu clientii aflati deja in portofoliul firmei cat si cu cei potentiali;
Studiaza nevoile clientilor in materie de servicii financiar-bancare si formuleaza o varianta de raspuns in acest sens;
Asista viitorii clienti la intocmirea dosarelor de credit;
Stabileste agenda intalnirilor cu potentialii clienti;
Raspunde de atingerea obiectivului lunar de vanzari in conditiile respectarii politicii comerciale ale firmei;
Gestionarea si largirea portofoliului de clienti, promovarea imaginii firmei si a ofertei acesteia;
Acordarea de consultanta de specialitate clientilor si asistenta in procesul intocmiri dosarelor financiare in scopul crearii si mentinerii unei relatii profesionale cu acestia;
Consiliaza clientii si ii ajuta la intocmirea dosarului de finantare

CERINTE

Bune abilitati de comunicare, negociere si vanzare;
Persoana avand capacitati de organizare si planificare eficienta a timpului;
Spirit analitic, dovedind perseverenta, orientat spre rezultate pozitive;
Capacitate de incadrare in termene, simtul responsabilitatii
Experienta in vanzari (experienta in domeniul financiar/bancar constituie un avantaj);
Capacitate buna de organizare si dorinta de a-si atinge obiectivele;
Permis de conducere categoria B;

BENEFICII OFERITE

Bonusuri in functie de realizari !

Perfect Solutions Group este partener INFINIT CREDIT care este companie specializata in brokeraj de credite si leasing, cu experienta vasta in domeniu , cu puncte de lucreu in tara .