Asistent Manager Hotel of Ice

SC KLINGEIS CONSULTING SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Profil candidat:
• Cunostinte avansate de limba engleza scris/vorbit - Obligatoriu
• Cunostiinte de limba germana constituie un avantaj
• Cunostinte foarte bune Microsoft Office, internet
• Simt al responsabilitatii si capacitate de invatare
• Atitudine pozitiva, tinuta agreabila, orientare catre client;
• Abilitati de relationare cu oamenii, lucru in echipa, foarte bune abilitati de comunicare;
• Rezistenta fizica la temperaturi scazute.
Responsabilitati:
Postul presupune mentinerea legaturii dintre cererile clientilor si productie la Hotelul de Gheata.

CERINTE

Durata determinata: 5 luni, in perioada decembrie 2014- aprilie 2015

BENEFICII OFERITE

Cazare

DESCRIEREA FIRMEI

Hotel of Ice
-este singurul hotel de gheață din întreg Sud-Estul Europei
-atrage atenția mass-mediei atât din țară cât și din străinatate
-este vizitat in fiecare sezon de peste 20.000 de turiști

Palatul Baroc Brukenthal din Avrig a fost reşedinţa de vară a baronului, construit de catre acesta la sfârşitul secolului al XVIII-lea, dupa modelul palatului imperial de la Schonbrunn. Este o grădină a barocului târziu, fiind unica reşedinţă barocă de asemenea dimensiuni din România, cu o mare însemnătate culturală, arhitectonică şi artistică. Grădina a fost concepută nu doar ca o sursă de plăcere, ci şi ca o proprietate agricolă. Brukenthal a cultivat cu multă pricepere plante noi pentru climatul local sau exotice, precum ananaşii, curmalii, arbori de cafea şi portocali, păstraţi în Orangerie pe timpul iernii. Mulţumită bogatei sale culturi horticole, era cunoscut şi dincolo de graniţele Transilvaniei ca „Fântâna sănătăţii” şi „Edenul Transilvaniei”.