Manager Transport International -Austria( nu se percepe comision)

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Pentru clientul nostru, una dintre cele mai mari companii de logistică din Europa și Orientul Mijlociu.
Numar pozitii: 10
FARA COMISION!!!

CERINTE

• Absolvenți din promoțiile 2009-2010-2011 ale Universităților de Management/Business School, următoarele specializări: Management, Transport-Logistică, Marketing sau specializări similare. Candidații cu specializări în domeniul financiar/bancar/contabilitate nu vor fi acceptați.
• Absolvenți Universitate sau Masterat în specializările precizate mai sus.
• Limbi straine: nivel avansat Română+Maghiară+Germană - scris și vorbit. Limba utilizată intern în cadrul companiei este Germana, iar limbile utilizate cu clienții și furnizorii sunt Româna și Maghiara.
• Nu se cere experiență anterioară - se cauta persoane la început de cariera, care doresc să dezvolte o cariera internațională în domeniul Logistica / Transport.

BENEFICII OFERITE

Salariu: Incepând de la 2300-2500 euro brut în funcție de nivelul de educație al candidatului (universitatea absolvită, specializarea, masterat, etc.)

Beneficii extrasalariale:
• Mesele zilnice sunt asigurare de catre angajat. Compania pune la dispozitia angajatilor o cantina si o cafenea in cadrul firmei de unde angajatii isi pot achizitiona mese la pret aproximativ 1,5 euro/masa. Cafeaua si ceaiul sunt gratuite si asigurate de companie.
• Compania pune la dispoziția angajaților străini apartamente în Viena. Chiria/cameră costă aproximativ – 350-400 euro/luna + utilități.
• Pentru interviul final, angajatorul va asigura transportul candidaților. După acceptarea candidaților, aceștia își vor asigura transportul în Austria. De la cazare până la sediul companiei, compania oferă angajaților transport gratuit dus-întors.