ASISTENTA MEDICALA in Austria

S.C Forum Consult RO S.R.L

Job expirat

RESPONSABILITATI

Căutăm Asistenţi Medicali si Ingrijitori de batrani cu diplomă
RESPONSABILITĂŢILE dvs. ca asistenţă medicală calificată :
• Îngrijire individuală şi integrală, adaptate la nevoile şi dorinţele individuale
• Crearea unei planificări individuale de îngrijire şi sprijinire, documentatie şi evaluare
• Adaptarea locuinţei şi planificarea modurilor de îngrijire, organizarea echipamentelor de îngrijire necesare
• Tranziţia de la spital înapoi acasă, colaborare cu medici si terapeuţi
• Activităţile de îngrijire specială, cum ar fi igiena personală dificilă, schimbarea complexa a bandajelor, mobilizare
• Ajutor in sarcinile zilnice, cumparaturi, alte treburi casnice
• Întreţinerea conversaţiei si companie prin apropiere, intimitate şi umanitate

Prin îngrijirea si consilierea mobilă, trebuie sa întelegeti si sa satisfaceti nevoile celor în grija dvs, să stabiliti diagnosticul, să planuiti si să exectuati masuri de îngrijire, toate acestea în cadrul unei echipe interdisciplinare de îngrijire.

CERINTE

Profilul dvs.:
• Diploma în domeniul ingrijirii si asistenţei medicale şi / sau în domeniul psihiatric
• Flexibilitate şi capacitatea de a lucra în echipă
• Experienţă minima în domeniu
• Responsabilitate
• Disponibilitatea de a lucra în strainatate (Austria)
• Cunostinţe de limba germană – nivel conversaţional
• Permis de conducere B

BENEFICII OFERITE

Oferta:
• posibilitatea de a-si organiza independent sub propria raspundere sarcinile
• oportunitaţi de formare profesională
• asumarea responsabilităţii
• domeniu de activităţi diversificat
• cooperarea într-o echipă interdisciplinară
• ore de lucru flexibile si în avantajul vieţii în familie
• perioade de lucru flexibile (3 x 3 saptamani in strainatate/tara)
• transport, cazare si asisgurare medicala platite
• loc de muncă sigur si un venit regulat

Daca va surade oferta noastra, nu ezitati sa ne contactati. Asteptam cu nerabdare documentele dvs. de aplicare.

Toti aplicantii vor fi tratati cu maxima confidentialitate.
Vor fi contactati cei care corespund profilului candidatului.

Mai multe informatii privind domeniile de activitate ale FORUM CONSULT RO gasiti pe www.forumconsult.ro.