Ingrijire oameni in varsta

AKANET

Job expirat

RESPONSABILITATI

Ingrijire oameni in varsta in Austria si Germania si la domiciliu

CERINTE

Candidatul trebuie sa cunoasca germana la nivel de conversatie si sa aiba disponibilitatea de a lucra in strainatate. Acceptam numai CV-uri in limba germana sau romana.

Cautam oameni din judetele Arad, Bihor si Timis cat mai repede.

BENEFICII OFERITE

Compania recruteaza asistente sociale pentru ingrijire batrani in Austria si Germania. Contractul este pe o perioada cel putin de 1 an, se ofera instruire in domeniu si loc de munca garantat. Cazarea, masa si drumul sunt gratis, se lucreaza in turnusuri.
Se ofera salariu netto 20-25 euro/pe zi, pe luna este aproximativ 600-750 euro la mana.

deci sa va prezentam mai pe scurt despre ce este vorba....

1. Luam OPERI (femei) intre 20 - 55 ani.

2. Aveti nevoie de cazier judiciar.

3. Doua fotografii.

4. Oper are nevoie de curz sanitar cu stampila din Romania ca sa poate lucra ca asistent social pentru ingrijire.

5. Turnusuri sint 2 luni si doua saptamani pauza sau trei luni si doua saptamani pauza - se lucreaza tot anul - pauza inseamna reveniria in Romania pentru doua saptamani.

6. Cind se va termina turnusul vine soferul nostru si va duce in Romania sau Romania-Austria, Romania-Germania. Drumul in Romania inseamna ca masina va aduce pana la orasul Nadlac (Jud. Arad) la gara.

7. Plata pe zi este intre 20 pana la 25 euro, se plateste in fiacare luna - la mana.

8. Drumul dus intors il plateste familia unde lucrati.

9. Fiecare OPER are in Austria sau Germania omul pe care il poate contacta in caz de nevoie.

10. Contractul de munca semnat intre firma si OPER este valabil un an.

11. Fiecare OPER trebuie sa stie limba germana.

12. OPERUL poate demisiona de la contractul de munca numai daca este grav bolnav sau are probleme de familie (aduce documentul).