Test Engineer (cod jp2509)

SOLECTRON ROMANIA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Urmareste si imbunatateste performanta masinilor de test
Efectueaza analiza defectelor (proces, componente, echipament) si ofera feedback pentru imbunatatirea procesului de productie
Coordoneaza analiza componentelor defecte, pregatirea si intretinerea echipamentelor de test (software si hardware)
Creeaza instructiunile pentru procesul de test
Instruieste operatorii si tehnicienii de test
Acorda suport tehnic liniilor de productie

CERINTE

- Studii superioare tehnice(electronica, automatica, calculatoare)
- Cunostinte de electronica analogica, digitala
- Cunostinte despre echipamente de masura si testare
- Bune abilitati de utilizare MS OFFICE
- Abilitati bine dezvoltate de limba engleza
- Abilitati organizatorice, initiativa, dinamism, buna abilitate de a lucra in echipa
- Cunostinte de programare Labview, C++, Visual Basic
- Experienta in domeniu reprezinta un avantaj

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial atractiv
- Transport gratuit
- Bonusuri in functie de performante
- Mediu de lucru multinational in industria high-tech
- Oportunitati de dezvoltare si promovare

Corporatia Solectron este lider mondial în produc¿ia de echipamente electronice, oferind celor mai puternice companii din lume o gam¿ complet¿ de servicii integrate de supply chain ¿i de produc¿ie. Solectron Romania înseamn¿ munca dedicat¿ ¿i motivat¿ a peste 3500 de angaja¿i, care prin activitatea lor zilnic¿ creeaz¿ mediul de lucru specific Solectron ¿i aduc valoare domeniului electronicii.