SPECIALIST MERCHANDISING - TIMISOARA

PROFI ROM FOOD SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

MISIUNEA POSTULUI:
asigur¿ amplasarea optim¿ a produselor în magazine, în vederea maximiz¿rii vânz¿rilor, profitului ¿i accesibilit¿¿ii produselor pentru clien¿i.

PRINCIPALELE ATRIBU¿II:
- organizeaz¿ lay-out-ul în magazine
- face analize de vânz¿ri ¿i profitabilitate a produselor pentru a asigura utilizarea optim¿ a spa¿iului din magazine
- adapteaz¿ spa¿iile alocate produselor în func¿ie de tendin¿ele de vânz¿ri
- stabile¿te suprafe¿ele ce trebuie alocate fiec¿rui produs astfel încât s¿ permit¿ men¿inerea unui stoc optim
- va avea rol de project manager în cadrul unui proiect de stabilire a planurilor de amplasament (planogramelor) pentru toate magazinele din re¿eaua PROFI. Acest proiect se va derula în colaborare cu o companie de consultan¿¿ în domeniu
- asigur¿, în strâns¿ colaborarea cu ¿efii de magazin ¿i ¿efii de zon¿, respectarea planogramelor stabilite

CERINTE

- experien¿¿ minimum 3 ani în domeniul retail-ului alimentar sau în domeniul merchandising-ului
- cunoa¿terea principiilor, conceptelor ¿i practicilor din domeniu
- creativitate ¿i gândire analitic¿
- abilit¿¿i de organizare ¿i planificare
- spirit comercial
- orientare spre îndeplinirea obiectivelor
- disponibilitate pentru program prelungit
- persoana dinamic¿,
- disponibilitate pentru deplas¿ri frecvente
- permis de conducere categoria B

BENEFICII OFERITE

- salariu motivant, corelat cu performan¿ele ob¿inute
- laptop, telefon mobil
- perioad¿ de instruire
- ¿ansa unei cariere în cadrul unei companii multina¿ionale

Parte a grupului franco-belgian Louis Delhaize, PROFI ROM FOOD SRL este o companie multinationala ce detine o retea de 44 de magazine alimentare de tip discount.
Date suplimentare despre companie puteti gasi pe site-ul www.profi.ro.