SPECIALIST IN DOMENIUL SECURITATII SI SANATATII IN MUNCA

TAKATA PETRI ROMANIA SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Instruirea angajatilor cu privire la masurile de securitate si instructiunile de lucru din sectia Turnatorie;
- Monitorizarea masurilor de siguranta din zona sectiei Turnatorie;
- Efectuarea de audituri periodice, evaluarea riscurilor, verificarea respectarii reglementarilor legale în toate sectoarele de activitate;
- Realizarea de rapoarte periodice cu privire la masurile de siguranta din companie.

CERINTE

- Studii superioare tehnice ( profil electrotehnic sau mecanic );
- Experienta relevanta în domeniu constituie avantaj;
- Persoana cu foarte bune abilitati de coordonare, comunicare si lucru în echipa;
- Cunoasterea limbii engleze la nivel conversaional (limba germana constituie avantaj);
- Cunostinte operare PC (Pachetul MS - Office).

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial motivant bazat pe competenta si evolutie profesionala;
- Posibilitatea de avansare profesionala;
- Conditii de munca la standarde internationale;
- Tichete de masa din prima zi de lucru;
- Servicii medicale gratuite;
- Transport asigurat din judetul Arad.

TAKATA-PETRI conduce activitatile europene ale Corporatiei Takata din Tokyo, unul din producatorii de top de echipamente de siguranta pentru industria automotive. Takata are 10.000 de angajati in Europa si aproape 33.000 peste tot in lume. Ca partener de încredere al companiilor producatoare de autoturisme, Takata dezvolta si produce componente si produse de siguranta de înalta calitate. Portofoliul de produse este compus din volane, sisteme de airbaguri, centuri de siguranta, componente electronice si senzori, precum si componente de habitaclu si sisteme de siguranta pentru copii.