Specialist in domeniul Economic / Contabilitate - Timisoara

MANPOWER Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

-Verificarea, validarea si analiza datelor contabile;
- Introducerea datelor in gestiunea informatica a firmei;
-Inregistrarea in contabilitate a operatiunilor bancare, incasari, plati, comisioane, dobanzi si credite bancare;
-Colabore la tinerea corecta si la zi a evidentei financiare si contabile
-Intocmirea de rapoarte periodice

CERINTE

-Studii superioare de specialitate;
-Experienta minim 2 ani in contabilitate (trecand prin toate segmentele contabilitatii, ex: cunostinte de contabilitate generala, fiscalitate si rapoarte financiare (bugete si previziuni, cash flow, analize de profit);
-Cunoasterea legislatiei in vigoare;
-Cunostinte avansate de utilizare PC (Excel, Word);experienta de lucru intr-un soft de contabilitate (ex: CIEL, SAP, CHARISMA, etc.)
-Cunoasterea unei limbi straine reprezinta un avantaj (Limba engleza - nivel avansat, limba germana – nivel mediu sau avansat)
-Abilitati foarte bune de comunicare si de lucru in echipa;
-Capacitatea de analiza si sinteza;

BENEFICII OFERITE

-Inscrierea gratuita in baza de date Manpower Romania, Timisoara, in domeniul economic/contabilitate, care iti faciliteaza gasirea unui loc de munca in cadrul unei companii de succes, datele primite de la candidati ramanand insa strict confidentiale.
-Consultanti in recrutarea pentru orice nivel de pregatire sau de experienta, pentru pozitii mergand de la entry level pana la middle & top management;
-Identificam pentru tine acele provocari si oportunitati care sa sustina dezvoltarea carierei tale in sensul dorit de tine; te ajutam sa iti alegi acel post si acea companie care sa se potrivesca profilului tau atat ca nivel de experienta cat si ca domeniu de activitate;
-Partenerii nostri sunt companii multinationale sau nationale cu vechime pe piata muncii, cu renume si prestanta care cauta tineri talentati in diverse domenii si care ofera conditii deosebite de lucru si posibilitate de dezvoltare profesinoala

Manpower is reinventing the employment services industry by helping employers and individuals adopt new approaches to the evolving world of work. Manpower calls this approach Contemporary Working.

Contemporary working is about what’s now and what’s next in the world of work. Manpower offers insight and advice that enable clients and candidates to make the right choices and make the most of what’s happening now and what is coming next in the changing world of work.

Manpower operates in 72 countries through its 4200 offices worldwide, serving more than 400 000 clients.

BUCHAREST Branch: Bd. Unirii, No. 18, Sector 4, Cod 040107, Bucuresti
Fax: 021/301.85.41, E-mail: bucuresti@manpower.ro

TIMISOARA Branch: Str. Medicinei, Nr. 1B, Cod 300041, Timisoara
Fax: 0256/309.482, E-mail: timisoara@manpower.ro

BRASOV Branch: Str. Toamnei, Nr. 9,
Bl. 4, Sc. B, Ap. 2, Brasov
Fax: 0268.326.129, E-mail:brasov@manpower.ro

Transmiterea unui CV ca raspuns la acest anunt direct pe site sau pe adresele de e-mail anuntate presupune acordul dumneavoastra fata de vizualizarea, procesarea si analizarea datelor dumneavoastra personale de catre reprezentantii Manpower Romania si de catre terti.