SEF SCHIMB MENTENANTA (ARAD)

YAZAKI COMPONENT TECHNOLOGY ARAD

Job expirat

RESPONSABILITATI

Supervizeaza si participa la activitatile de mentenanta zilnice cu scopul de a maximiza utilizarea echipamentelor si asigura tot sprijinul pentru realizarea necesitatilor de productie;
Coordoneaza activitatea tehnicienilor de mentenenta ( program de lucru, alocarea tehnicienilor in functie de prioritati, acordarea de suport in cazul instalarii/incercarilor unor noi echipamente de productie);
Revizuieste si stabileste materialele, echipamentele si resursele umane necesare efectuarii mentenentei preventive si corective;
Supervizeaza documentatia tehnica: instructiuni, formulare, desene pe linia de productie si in aria de mentenanta;
Coordoneaza si sprijina activitatiile Kaizen si implementarea lor;
Mentine legatura cu furnizori pentru toate echipamentele si schimba informatii cu ei legate de performantele echipamentelor;

CERINTE

Studii superioare tehnice
Bune cunostiinte de automatizari industriale si pneumatica
Sa fie familiarizat cu desenele electrice
Foarte bune cunostiinte de mecanica
Cunostinte despre matritele de injectie, constituie avantaj
Experienta in coordonarea unei echipe
Persoana dinamica, contiinciosa si responsabila.
Capacitatea de a lucra in echipa, abilitati de leadership, abilitatea de ai motiva pe ceilalti.
Capacitate de planificare, organizare si analiza

BENEFICII OFERITE

Salariu competitiv;
Echipa de lucru profesionista, tanara si dinamica;
Tehnologii de lucru de ultima generatie.
Oportunitati in cadrul companiei de dezvoltare profesionala.

Yazaki Component Technology Arad face parte din corporatia japoneza Yazaki. Producem si furnizam componente electrice si electronice pentru cei mai mari producatori de automobile.