Sales & Marketing Representative

ISG Personnel Management SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clientul nostru este o firma specializata in comertul cu produse destinate agriculturii – pesticide ultraperformante, promotori de crestere, fertilizanti complecsi care asigura calitatea si cantitatea productiilor agricole la nivelul standardelor mondiale.

-Tine legatura cu clientii actuali din zona alocata;
-Identifica oportunitati de crestere in zona alocata si imbunatateste portofolliul de clienti;
- Realizeaza permanent studii comparative si o analiza a competitiei;
- Prezinta situatia privind plata clientilor catre companie asigurandu-se ca plata facturilor sa se faca in perioada scadenta;
- Formuleaza si implementeaza politicile si procedurile de vanzare, asista la dezvoltarea strategilor si ofera informatii despre produse clientiilor din teritoriu;
- Analizeaza si consolideaza obiectivele vanzarilor in teritoriu si a punctelor de vanzare bazate pe analiza de marketing si misiunea firmei;
- Gestioneaza stocul produselor companiei si resursele de distributie;
- Formuleaza, dezvolta si implementeaza planuri de marketing, seminari,inatalniri;
- Asigura suport technic clientilor si vine cu idei si suport pentru noi proiecte de dezvoltarea.

CERINTE

-Studii superioare de specialitate (inginer agronom).
- Experienta relevanta in vanzarea produselor agricole(cereale/ingrasaminte/seminte)
- Abilitati bune de comunicare si negociere
- Aptitudini organizatorice, initiativa, flexibilitate
- Limba Engleza nivel bun (vorbit, scris, citit);
- Foarte bune abilitati de lucru cu PC (Word, Excel, Power Point, Inernet) ;
- Permis de conducere categoria B (cu vechime de cel putin 2 ani).

BENEFICII OFERITE

-Pachet salarial atractiv(fix+commission).
- Posibilitatea dezvoltarii unei cariere de succes in cadrul unei companii de renume.

Lider pe piata austriaca in domeniul recrutarii on-line, ISG Personnel Management furnizeaza SOLUTII COMPLETE in domeniul resurselor umane la standarde europene, recunoscute si verificate in peste 10 ani de experienta.