Responsabil achizitii / planificarea materialelor

S.C. JUMO Romania S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Sarcini și responsabilități principale

- asigurarea aprovizionarii de materiale si piese pentru furnizararea la timp a produselor societatii
- monitorizarea stocurilor (stocuri false sau stoc excedentar)
- determinarea necesarului de materiale (variații, nevoile clientilor, etc.)
- colaborarea cu diversele departamente
- dezvoltarea si punerea în aplicare a strategiilor de planificare a achizitiilor optimizate
- crearea, clasificare si monitorizarea graficelor de livrare a furnizorilor
- monitorizarea intrărilor si iesirilor de materiale
- alegerea furnizorilor alternativi, in functie de calitate, cost, promtitudine si siguranta la livrare
- controlul livrărilor în ceea ce privește asigurarea proceselor de producție și asamblare
- achizitie operativa dupa cerintele si regulamentele interne
- dezvoltarea de strategii alternative de achizitii
- stransa cooperare cu departamentul de planificarea productiei

Candidatul ideal

- absolvent de studii superioare cu profil economic
- persoana dinamica, flexibila, cu initiativa si orientata spre performanta
- atitudine proactiva, orientata catre atingerea obiectivelor
- cunostinte obligatorii de limba Germana
- cunostinte Microsoft Office (Excel, PowerPoint, Word)
- experienta in domeniul achizitiilor de materiale
- experienta in stabilirea necesarului de achizitii si a stocului de siguranta
- abilitatea de adaptare la conditii si sarcini noi de munca
- abilitatea de a lucra în mod independent dar si in echipa
- stabileste usor relatii de colaborare

CERINTE

- experienta in achiziția si gestionarea materialelor
- cunostinte temeinice in ERPEnterprise-Resource-Planning
- bune cunostinte Microsoft Office (Excel, PowerPoint, Word)
- personalitate asertiva și dinamica
- abilitati de comunicare si cooperare, flexibilitate si rezistenta personala
- capacitate de lucru în echipă, gândire analitică, mod structurat de lucru
- foarte bune abilitati de comunicare de limba Germana scris si vorbit
- cunostinta de limba engleza constitue un avantaj
- experienta intr-o corporatie multinationala constituie un avantaj

BENEFICII OFERITE

- mediu de lucru profesional modern, intr-o echipa tanara si dinamica
- pachet salarial atractiv si posibilitati de crestere profesionala competitiva corelata cu managementul performantei
- cultură corporativă deschisă, orientată spre echipă cu o multitudine de posibilitati de manevră pentru o orientare Individuală de succes
- cursuri si traininguri de pregatire profesionala in tara si strainatate

JUMO GmbH & Co. KG cu sediul central in Germania, este unul dintre cei mai mari producători de senzori industriali precum si de tehnologie de automatizare. Produsele JUMO acoperă întreaga gama de măsurare de la senzorul pentru temperatura, presiune, analiza lichidelor, debitului, nivelului și umiditate pana la de controlul, vizualizarea, inregistrarea si monitorizarea pana la automatizarea intregului proces industrial. Aparatele si sistemele de echipamente de la JUMO sunt utilizate în diverse sectoare din industrie incercand sa ofere clientilor intotdeauna cea mai bună soluție în ceea ce privește siguranța procesului, a eficienței energetice și optimizarea costurilor. Compania JUMO este foarte bine pozitionata, in cinci continente cu mai multe birouri in Germania si cu 24 filiale in strainatate.