Reprezentant Vanzari - Zona de Vest

JobOffice - Calea TA spre succes!

Job expirat

RESPONSABILITATI

♦ elaborarea planului de identificare a poten¿ialilor clien¿i, modalit¿¿ilor de abordare a acestora ¿i planificarea întâlnirilor
♦ stabilirea ¿i men¿inerea contactelor cu clien¿ii ¿i poten¿ialii clien¿i
♦ conceperea, execu¿ia ¿i permanenta actualizare a unei baze de date privind clien¿ii ¿i vânz¿rile pe categorii de produse
♦ atingerea targetului prestabilit prin vânz¿ri efective lunare
♦ vizite regulate ¿i p¿strarea contactului permanent cu colaboratorii / beneficiarii. Determinarea st¿rii de satisfac¿ie a clientelei fa¿¿ de produsele livrate, preluarea ¿i rezolvarea eventualelor reclama¿ii, follow-up dup¿ vânzare
♦ analizarea zilnic¿, s¿pt¿mânal¿, lunar¿, anual¿ a rezultatelor ¿i g¿sirea de noi solu¿ii de îmbun¿t¿¿ire continu¿ a acestora
♦ locatie centrala in Timisoara
♦ participarea la planificarea anual¿ a targetelor de vânz¿ri

CERINTE

1. Studii medii sau superioare tehnice
2. Operare MS Office, aplica¿ii soft,
3. Carnet conducere categoria B.
4. Spirit de ini¿iativ¿, orientare spre rezultat, flexibilitate.
5. Abilit¿¿i de comunicare ¿i colaborare cu o gam¿ larg¿ de tipuri de clien¿i
6. Abilit¿¿i de redactare a rapoartelor de vânz¿ri zilnice, s¿pt¿mânale, lunare, anuale
7. Abilit¿¿i de planificare ¿i organizare
8. Cuno¿tin¿e de tehnici ¿i metode de vânz¿ri
9. Abilit¿¿i de utilizare a tehnicilor ¿i informa¿iilor promo¿ionale
10. Abilit¿¿i de analiz¿ ¿i rezolvare a problemelor minore
11.Abilit¿¿i de convingere ¿i influen¿¿ a clien¿ilor
12.Riguros, meticulos, capabil de munc¿ în termene limit¿

BENEFICII OFERITE

la angajare: bonuri de masa
in functie de atingerea targeturilor: telefon, laptop, masina, comision vanzari

Reusita oricarei afaceri se bazeaza pe oamenii care isi transpun ideile in proiecte.
Noi oferim recrutarea, pregatirea si evaluarea personalului, succesul este al clientilor nostrii