REPREZENTANT VANZARI DIRECTE (ARAD, BRASOV, SATU MARE)

GERMANOS TELECOM ROMANIA S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Contacteza clientii alocati sau prospecteaza piata pentru promovarea serviciilor companiei intr-o arie geografica bine stabilita sau pe tipuri de clienti.
- Stimuleaza cererea si vinzarea serviciilor companiei catre clientii deja existenti si catre clientii noi dintr-o zona stabilita, in vederea atingerii cantitative si calitative a obiectivelor de vanzare ale departamentului;
- Identifica si dezvolta baza de date cu potentiali clienti folosind liste, publicatii precum si alte surse de informatii;
- Asigura prezentarea profesionista a serviciilor si produselor;
- Negociaza temenele si conditiile contractelor; pregateste contractele plecand de la nevoile clientilor;
- Particpa la cursurile de pregatire profesionala organizate de catre Companie ;
- Insuseste regulamentele si procedurile intrene cu privire la procesele de lucru stabilite in cadrul Companiei;
- Intocmeste rapoarte specifice si le trimite catre seful direct, la termenele de predare stabilite;
- Viziteaza potentialii clientii precum si cei existenti din zona geografica stabilita;

CERINTE

- Experienta relevanta in vanzari directe, preferabil in telefonie Mobila, Asigurari, FMCG;
- Cunostinte profesionale despre vanzari, servicii si marketing;
- Minim studii medii;
- Fluenta in Romana si Engleza;
- Permis de conducere (B)-obligatoriu;
- Cunostinte de operare PC (Word, Excel, Power Point);
- Abilitati excelente de comunicare si negociere;
- Persoana hotarata, organizata;
- Disponibilitate pentru calatorii de afaceri;

BENEFICII OFERITE

- Bonusuri in functie de realizari si atingerea targetelor
- Masina de serviciu
- Lap top
- Telefon mobil

Germanos Telecom Romania S.A. face parte din Grupul de Companii Germanos, specializat in retail si distributie de produse si servicii tehnologice, precum si in productia si distributia de baterii.

In prezent, Germanos Telecom Romania S.A. detine peste 200 magazine in intreaga tara.In plus, Germanos ofera produsele si serviciile sale printr-o retea de peste 95 de dealeri, care opereaza sub numele de BEEEP .