Reprezentant vanzari

EURO NARCIS SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- prospectare de piata , urmarire trend al pietei materialelor de constructii pe zona alocata
- administrarea portofoliului de clienti existenti
- consolidarea si dezvoltarea relatiilor existente
- prospectarea zonei pentru identificarea unor noi clienti si oportunitati de afaceri
- negociaza si semneaza contracte de colaborare si conditiile comerciale cu clientii din zona sa de referinta
- intocmeste rapoarte specifice activitatii zilnice, saptamanale si lunare
- verifica potentialii beneficiari si informeaza cu privire la bonalitatea lor
- participarea la seminarii si actiuni cu arhitectii si constructorii din zona alocata
- asigura o buna reprezentare a firmei in regiunea alocata
- realizaeaza targeturile de vanzari lunare
- zona de desfasurare a activitatii: Jud Bihor, Arad, Timis, Caras Severin

CERINTE

- studii medii/superioare – tehnice
- experienta in vanzari minim 3 ani, de preferat in domeniul materialelor de constructii
- cunostinte PC ( Word, Excel, Internet )
- permis de conducere, categoria B
- domiciliul stabil in Arad sau Timisoara
- aspect profesional – bussines
- abilitati de analiza si planificare
- abilitati de comunicare si negocieri
- personalitate deschisa, orientare catre clienti
- identifica usor nevoile si dorintele clientilor
- rezistent la stres, dinamic, energic
- disponibil pentru deplasari
- seriozitate profesionala

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial atractiv
- bonusuri in functie de perfomanta si realizari
- masina de servici
- laptop
- telefon mobil
- mediu de lucru dinamic

EURO NARCIS a fost infintata in 2002 la Tirgu Mures, fiind un distribuitor la nivel national al companiilor germane Vormann (conectori metalici pentru asamblarea lemnului) si SPAX (suruburi utilizate in industria lemnului si tamplarie PVC si aluminiu). Sediul central este la Tirgu Mures, avand inca 3 puncte de lucru in tara, la Bucuresti, Bacau si Timisoara, cu o echipa tanara si ambitioasa (peste 40 de angajati), ne propunem extinderea pietei de desfacere si atingerea tintelor propuse.