Reprezentant vanzari

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Creeaza si gestioneaza propriul portofoliu de clienti, dezvolta relatiile cu clientii existenti ai companiei. Promoveaza produsele si imaginea companiei. Raspunde de realizarea target-ului lunar de vanzari, implementeaza strategia de vanzare si urmareste fidelizarea clientilor. Intocmeste rapoarte privind activitatea desfasurata, raspunde de respectarea termenelor de plata si negociaza conditiile de vanzare catre companiile cliente.
Pachet salarial atractiv, format din:
- salariu fix si comision din vanzari,
- telefon,
- masina de serviciu.

CERINTE

- persoana comunicativa, responsabila, hotarata, perseverenta;
- abilitati si aptitudini de vanzare si negociere, de planificare si organizare a activitatii ;
- cunostinte minime de operare PC (Word, Excel, Internet);
- persoana echilibrata, sociabila, capabila sa stabileasca cu usurinta relatii interumane;
- experienta in domeniul materialelor electrice constituie un avantaj.