Key account sales reprezentative zona Ardeal -Moldova

CORTECH MED

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Promovarea si vanzarea aparaturii medicale imagistice in zona Ardeal si Moldova , in conformitate cu standardele politice comerciale ale firmei.
- Administreaza si dezvolta portofoliul de clienti.
- Prospecteaza piata si identifica potentialii clienti.
- Cerceteaza piata, analizeaza concurenta si stabileste de comun acord cu superiorul ierarhic cea mai buna strategie de piata.
-Contacteaza potentialii clienti pentru ofertare si actualizeaza baza de date.
-Prezinta, promoveaza si vinde produsele in conformitate cu standardele si politicile comerciale ale companiei.
-Intocmeste documentatia premergatoare intalnirilor cu clientii.
-Participa la negocieri si intalniri cu clientii.
-Urmareste realizarea planului de vanzari.
-Redacteaza rapoarte si procese verbale dupa intalniri.
-Intocmeste contracte, monitorizeaza derularea si finalizarea acestora in vederea onorarii la timp a comenzilor.

CERINTE

- Studii postliceale, preferabil economice sau marketing.
- Minimum 2 ani experienta vanzari (reprezinta avantaj experienta in vanzari aparatura medicala imagistica);
- Cunostinte temeinice despre tehnicile de vanzare si abordare a clientilor;
- Usurinta in comunicare, abilitati de negociere.
- Atitudine pozitiva si persuasiune, prezenta agreabila.
- Abilitatea de a lucra independent.
- Operare PC: Word, Excel, programe de baze de date.
- Cunoastere limba engleza, preferabil nivel mediu sau avansat;
- Disponibilitate pentru deplasari in tara ; program de lucru flexibil.
- Permis conducere -categoria B

BENEFICII OFERITE

- auto de serviciu
- telefon;
- laptop;
- salariu atractiv;
- alte beneficii negociabile.

DESCRIEREA FIRMEI

Dealer Toshiba in Romania pentru aparatura medicala.