Project Manager Banat

PLUS HR SOLUTIONS

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clientul nostru, o companie multinationala de renume, actioneaza in trei domenii strategice - cosmetice, detergenti si materiale de constructii.
In acest moment, clientul nostru cauta un candidat excelent pentru divizia materiale de constructii pentru postul de Project Manager BANAT.

Obiectivul postului: Gestionarea si controlul lucrarilor si proiectelor mari din zona Banat, obiectivul fiind furnizarea produselor companiei la cat mai multe obiective importante.

Responsabilitati:
- Promoveaza produsele/solutiile, serviciile si imaginea companiei catre terti (constructori, antreprenori, arhitecti, dezvoltatori imobiliari)
- Intocmeste si verifica ofertele in deplina concordanta cu cerintele tehnice, comerciale impuse de standardul companiei
- Acorda asistenta directorilor zonali de vanzari la negocierea contractelor
- Urmareste derularea contractelor de livrari materiale catre proiecte, obiective mari, developeri
- Monitorizeaza proiectele din punct de vedere volum si gama de produse
- Se asigura de primirea informatiilor legate de stadiile de derulare ale contractelor si stabileste termene pe diferite etape ale derularii contractelor
- Monitorizeaza actiunile competitiei pe piata proiectelor
- Participa la activitati complementare, targuri si expozitii, simpozioane, sesiuni de comunicari.

CERINTE

- Studii superioare
- Experienta in vanzari B2B
- Cunostintele despre piata materialelor de constructii reprezinta un avantaj
- Limba engleza – nivel avansat
- Excelente abilitati de comunicare si negociere
- Orientare catre client si obiective

BENEFICII OFERITE

- se ofera pachet salarial atractiv, oportunitati de training si dezvoltare profesionala intr-o companie multinationala puternica

PLUS HR SOLUTIONS is a very active company in Human Resources field.
Our services are: recruitment and selection, executive search, assessment center, psychological testing, recruitment advertising, HR consulting.