PROIECTANT INGINER MECANIC -ANALIZA CINEMATICA

S.C. SIPA ENGINEEERING ROMANIA SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

OBIECTIVUL PRINCIPAL AL POSTULUI: Proiectarea partilor cinematice ale masinii de imbuteliat, dozat si ambalat recipiente din PET.
RESPONSABILITATI:
-proiectarea lanturilor cinematice ale masinilor si echipamentelor de imbuteliat, dozat si ambalat
-realizarea desenelor de executie si a celor de ansamblu pentru echipamentele si instalatiile proiectate
-modificarea unor proiecte existente la cererea beneficiarilor
-proiectarea unor noi echipamente si dispozitive mecanice

CERINTE

-studii superioare in domeniul mecanic
-cunostinte solide de calcule cinematice
-cunostinte de baza in rezistenta materialelor, mecanica, organe de masini
-abilitati de lucru in medii de proiectare asistata de calculator 3D
-cunostinte bune de lucru MS Office (World, Excel)
-capacitate de a asimila rapid si eficient cunostinte tehnice
-seriozitate si reponsabilitate in predarea taskurilor realizate
-cunoasterea lb. engleze si italiene la nivel conversational
-team player, capacitate de a avea rezultate bune in echipa
-disponibilitate pentru deplasari externe, in program prelungit de lucru (50% din timpul de lucru se desfasoara in Italia)
Constituie avantaje:
-cunostinte foarte bune in tilizarea programelor AutoCad, SolidEdge, Unigraphics
-utilizarea programelor de modelare matematica a miscarii

BENEFICII OFERITE

Mediu de lucru placut, posibilitati de dezvoltarea carierei profesionale
Salarizare in functie de performanta.

SIPA - Plastic Packging System - este lider mondial in tehnologii de injectie si suflare a flacoanelor PET,facand parte din grupul Zoppas Industries Romania.
Locatia noastra din Timisoara desfasoara activitati de proiectare mecanica, hidraulica, electrica; service si mentenanta echipamente industriale; precum si activitati comerciale.
Pentru detalii suplimentare privind activitatea firmei noastre puteti accesa pagina web:www.sipa.it