Programatori Web

Netech S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Angajam programatori web in Arad.

CERINTE

- PHP 5 & MySQL
- HTML 5 & CSS 3
- JavaScript
- jQuery
- AJAX
- framework-uri CMS: preferabil SilverStripe, sau cel putin cunostinte in Wordpress, Joomla, Drupal, etc.
- framework-uri e-commerce: preferabil Magento, sau cel putin cunostinte in OpenCart, ZenCart, PrestaShop, etc.
- cunostinte de baza in Adobe Photoshop si/sau Adobe Illustrator
- conversii (slicing) PSD/AI in HTML
- bune cunostinte de limba engleza

OPTIONAL:
- framework-uri PHP: CakePHP, CodeIgniter, Yii, Zend, Symphony, etc.
- sisteme de versionare (CVS, SVN, GIT)
- Smarty template engine
- cunostinte de SEO
- constituie un avantaj cunoasterea limbii italiene

Analiza, strategie, creativitate si tehnologie: firma Netech activeaza pe piata web din Italia de 13 ani avand peste 5000 de proiecte realizate si 1500 de clienti activi. Suntem o echipa de peste 20 de profesionisti si dorim extinderea productiei software prin deschiderea unui birou competitiv si dinamic in Arad.

Experienta dobandita de-a lungul anilor ne-a dirijat spre rafinarea procesului de productie care ne permite aprecierea in detaliu a obiectivelor clientului si executia lor intr-un timp record.