Practica - Adecco Oradea

Adecco Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

Adecco ofera oportunitatea studentilor, proaspetilor absolventi de a veni in contact cu domeniul Resurselor Umane prin practica de specialitate.
-de a invata sa analizeze cv-urile in functie de anumite criterii
-sa faca selectia cv-urilor pentru o varietate mare de pozitii
-sa intre in contact cu candidatii
-sa participe impreuna cu consultantii nostri la interviuri

- Screening cv-uri
- Programari la interviu
- Arhivarea cv-urilor dupa anumite categorii
- Primirea si contactarea candidatilor
- Promovarea imaginii companiei

CERINTE

- student an terminal Psihologie sau Stiinte Economice;
- fara loc de munca in prezent;
- persoana dinamica, comunicativa;
- persoana responsabila, orientata spre rezultate, spirit proactiv;
- cunostinte operare PC – MS Office;
- limba engleza – nivel conversational.

Avand deschise peste 6.000 de birouri in 67 de tari ale lumii, Adecco este liderul mondial in domeniul resurselor umane ce ofera servicii de selectare, recrutare, plasare si gestiune de personal temporar sau permanent.
BUCURESTI - Sediu Central - Doctor Iacob Felix Nr. 28, Sector 1
Tel: 021/300.35.46
Tel: 031/405 9840/41
Fax: 021/300.35.45
E-mail: recrutare@adecco.ro