Pattern Technologist

I-TEAM

Job expirat

RESPONSABILITATI

Acest post presupune urmatoarele responsabilitati:

- oferire de suport catre echipa de designeri din UK si a echipei technice pentru dezvoltarea unui produs nou
- lucru impreuna cu techologii in legatura cu realizara industriala a produsului, realizarea mostrei
- verificarea tiparului - sa fie in conformitatea cu mostra,si a tuturor detaliilor technice din fisa technica
- urmarirea observatiilor realizate de client si modificarea tiparelor pentru a indeplini cerintele clientului, urmarirea realizari unei noi mostre conform cerintelor clientului
- lucru impreuna cu personalul salii de croit pentru a urmari ca croiul sa se realizeze in coformitatea cu cererile, sa identifice si sa realizeze modificarile necesare pentru a obtine produsul dorit in conditii optime
- comunicarea cu echipa din UK a oricarei probleme de tipar ce ar putea afecta aspectul final al produsului
- verificarea mostrei aprobate, impreuna cu technologul, pentru a se asigura ca mostra este in acord cu cererile clientului
- inregistrarea datelor masurate de pe mostre
- comunica persoanei ce realizeaza gradarea cerintle pentru fecare produs
- la primirea mostrelor realizate in cadrul unei alte compani, verificarea acestora si realizarea unui raport, si daca este necesar modificarea tiparului.

CERINTE

- cunostinte de calculator - pachet office si sistem CAD (de preferat GERBER)
- experienta in realizarea de produse pentru femei si abilitati de comunicare si capacitatea de lucru in cadrul unei echipe internationale
- experienta in domeniul tiparelor si realizari mostrelor de 7 ani
- cunostinte solide legate de tesaturi
- cunostinte solide legate de "construierea" unui produs de imbracaminte

BENEFICII OFERITE

- salariul motivant
- posibilitatea de a lucra intr-un mediu dinamic

Companie de consultanta tehnica in industria textila angrenata in proiecte internationale in Asia, America de Sud, Africa si Romania