Mobile apps developer

Welltech

Job expirat

RESPONSABILITATI

Căutăm un programator de aplicații pentru dispozitive mobile cu sisteme de operare Android sau iOS care să se alăture echipei noastre (pentru angajare full-time/part-time sau colaborare project based).

CERINTE

Cunoștințe necesare:
- Android (Android SDK, Android Studio) ȘI/SAU Objective C (iOS SDK, XCode)
- Folosire de API-uri și Web Services (JSON, XML, SOAP, REST)
- Bune cunoștințe de programare orientată pe obiecte
- Cunoștințe în utilizarea programelor Adobe Photoshop și Adobe Illustrator
- Cunoașterea limbii engleze

Abilități urmărite:
- Seriozitate
- Punctualitate, capacitatea de concentrare și de respectare a termenelor de livrare
- Capacitate de învățare rapidă, disponibilitatea pentru studiu și pentru a aprofunda noi tehnologii și platforme
- Gândire analitică și capacitatea de a găsi soluții la problemele tehnice
- Organizare și o bună capacitate de comunicare
- Lucrul în echipă
- Atitudine pozitivă

Constituie avantaje importante:
- Cunoștințe de web development (PHP, HTML, CSS etc)
- Cunoașterea limbii italiene

IMPORTANT:
Acceptăm și candidați care au experiență doar cu una din cele 2 platforme vizate (Android/iOS) și sunt dispuși ca într-un timp relativ scurt să o aprofundeze și pe cealaltă.

BENEFICII OFERITE

- Salariu motivant cu renegociere periodica în funcție de evoluția angajatului și de rezultatele obținute
- Lucrul într-o echipă tânără, într-un ambient plăcut, cu atmosferă degajată și relaxantă
- Program de lucru flexibil
- Posibilitatea de a participa la proiecte interesante pentru clienți din diverse domenii
- Posibilitatea de a aprofunda noi tehnologii și de promovare în cadrul firmei

Ne-am înființat în Arad în anul 2013 ca un laborator de dezvoltare pentru proiectele software ale unei agenții din Italia. Am folosit experiența prezenței de peste 15 ani pe piața din Italia pentru a construi o echipă solidă de profesioniști în domeniul dezvoltării site-urilor web și ale aplicațiilor pentru telefoane mobile și tablete, în așa fel încât să putem oferi soluții complete atât clienților din Italia, cât și celor locali.

În cei 2 ani de activitate în Arad echipa noastră a realizat peste 70 de proiecte: site-uri instituționale, magazine online, aplicații web complexe, aplicații pentru telefoane mobile și tablete.