Manager Zonal - zona vest

LaborMed Pharma

Job expirat

RESPONSABILITATI

Conduce, motiveaza si inspira o echipa de Reprezentanti Medicali pentru indeplinirea planului de vânzari pentru produsele promovate si a celorlalte obiective de performanta la nivel zonal,
Intocmeste un Plan de Actiune la nivel zonal, care sa identifice oportunitatile cheie pentru produsele promovate si sa precizeze actiunile si obiectivele care urmeaza a fi realizate pe baza strategiei si tacticilor indicate in Planul de Marketing,
Identifica Liderii Strategici de Opinie care pot influenta favorabil perspectivele de dezvoltare ale produselor si mentine relatii strânse cu acestia in vederea obtinerii unui avantaj competitiv pentru LaborMed Pharma,
Gestioneaza eficient alocarea tuturor resurselor – umane, de timp si costuri – la nivel zonal,
Monitorizeaza si asigura repectarea de catre echipa din subordine a politicilor si procedurilor companiei.

CERINTE

Diploma de licenta - preferabil in Medicina sau Farmacie
Minim 2 ani experienta intr-o pozitie de vânzari/promovare in industria farmaceutica,
Alternativ, minim 2 ani experienta intr-o pozitie de coordonator sau director regional de vânzari in alta industrie,
Aptitudini organizatorice si de planificare,
Aptitudini analitice,
Aptitudini de conducere a angajatilor (leadership),
Spirit de initiativa si orientare spre rezultate,
Aptitudini de reprezentare,
Disponibilitatea de a calatori.

Cunostinte generale de management al produselor si portofoliului,
Cunoasterea urmatoarelor aplicatii: Excel, PowerPoint, Word; Outlook,
Cunoasterea limbii engleze,
Permis de conducere categoria B,
Localizat, de preferinta in Timisoara

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial motivant, mediu de lucru profesionist

DESCRIEREA FIRMEI

Grup farmaceutic romanesc, fondat in 1991;
Activitate integrata in domeniul dezvoltarii de medicamente generice - forme orale solide;
Pentru mai multe informatii va rugam sa accesati site-ul companiei: www.labormedpharma.com