Manager Assistant / Secretary

Solectron Romania S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

-Elaboreaza si tehnoredacteaza corespondenta, realizeaza copii dupa materialele tiparite;
-Organizeaza si mentine sistemul de fisiere, corespondenta si alte evidente sau inregistrari;
-Coordoneaza programul managerului si stabileste intalniri;
-Raspunde si selecteaza apelurile telefonice pentru manager, ofera informatii si stabileste conferinte telefonice;
-Coordoneaza si gestioneaza sedintele, pregateste ordinea de zi, rezerva si pregateste facilitatile, inregistreaza si transcrie procesele verbale ale sedintelor
-Elaboreaza rapoarte statistice, prezentari pentru sedintele saptamanale sau la solicitari;
-Pregateste si transmite corespondenta, prin e-mail sau fax;
-Comanda materialele necesare departamentului, se asigura de functionarea echipamentelor;
-Mentine legatura intre manageri, leaderi, angajati ai departamentului cu privire la diferite aspecte legate de politicile, practicile si procedurilor specifice operatiunilor site-ului ;
-Pregateste vizitele clientului: elemente de logística in site, protocol etc.;
-Organizeaza evenimente sociale specifice departamentului din care face parte;

CERINTE

- Cunostinte bune de operare PC - MS OFFICE, baze de date
- Bune abilit¿¿i de comunicare în limba romana si in limba engleza (vorbit / scris / citit)
- Foarte bune abilitati administrative: raportare, tehnoredactare, gestionare corespondenta
- Bune capacitati de analiza si sinteza
- Bune abilitati de comunicare interpersonala
- Capacitatea de a lucra in mod organizat si de a solutiona probleme
- Dinamism, bune abilitati de a lucra in echipa, rezistenta la stres.

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial atractiv
- Transport asigurat
- Bonusuri in functie de performante
- Mediu de lucru multinational in industria high-tech
- Oportunitati de cariera
- Dezvoltare personala si formare profesionala

DESCRIEREA FIRMEI

Solectron Romania is a member of Flextronics Group.

Flextronics is a leading Electronics Manufacturing Services (EMS) provider focused on delivering complete design, engineering and manufacturing services to automotive, computing, consumer digital, industrial, infrastructure, medical and mobile industry.

Flextronics helps customers design, build, ship, and service electronics products through a network of facilities in 35 countries on four continents.