Instructor Fitness si/sau Aerobic

Fusion Gym Arad

Job expirat

RESPONSABILITATI

Planificarea unor programe de antrenament pentru fitness si cardio, si pentru instructor activitati grup: panificare si tinerea unor clase de aerobic, tae-bo, spinning, aquagym, sau alte activitati.
- Educarea membrilor pentru un stil de viata sanatos
- Conducerea unor activitati de grup pe muzica (gen aerobic, spinning, aquagym)
- Mentinerea relatiei optime cu fiecare membru
- Preluarea membrilor si initierea lor in fitness, urmarirea permanenta pentru a executa corect si a nu se accidenta.
- Explicarea, demostrarea exercitiilor si corectarea executiilor
- Mentinerea motivatiei membrilor
- Asumarea obtineri de rezultate pentru membrii
- Evidente si rapoarte periodice
- Prezenta la cursuri si traininguri
- Respectarea unui sistem de lucru

CERINTE

Persoane tinere cu minim 6 luni experienta in predare sporturi pentru adulti sau copii, cu studii superioare sau in curs de desfasurare, cu certificat sau carnet de instructor sportiv sau un document similar, persoane cu entuziasm, educate, prezenta placuta, ingrijite, motivate si deschise la nou. Abilitati de comunicare si de a educa (forma) membrii catre un stil de viata sanatos si cu un vocabular elevat, placere de a comunica cu oamenii si a dezvolta relatii de lunga durata. Placere de a lucra intr-un centru de sanatate si sport, placere de a practica activitati sportive si cunostiinte despre acestea sau de a invata. Cunostiinte de psihopedagogie, teoria efortului, terminologie in sport.
Experienta anterioara intr-un centru de welness si fitness este un atu, dar nu este obligatorie.

BENEFICII OFERITE

- Salariu fix (si comision in cazul unor activitati de grup suplimentare)

Centru Fitness si Wellness in Arad, pe o suprafata de 1200 mp dotat cu sala de fitness si cardio, studio aerobic, studio spinning, piscina, jacuzzi si sauna! Detalii pe: www.fusiongym.ro