INGINERI PROIECTANTI MECANICI

S.C. SIPA ENGINEEERING ROMANIA SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

OBIECTIVUL PRINCIPAL AL POSTULUI:
Proiectarea masinilor si echipamentelor pentru injectarea maselor plastice.

Responsabilitati:
- realizarea desenelor de executie si a celor de ansamblu pentru echipamentele si intalatiile proiectate
-modificarea unor proiecte existente pentru a corespunde cerintelor beneficiarilor
-proiectarea unor noi echipamente si dispozitive mecanice

CERINTE

-studii superioare/medii in domeniul tehnic mecanic
-cunostinte de baza in rezistenta materialelor, mecanica, mecanisme, organe de masini
-abilitati de lucru in medii de proiectare asistata de calculator 3D
-cunostinte bune de lucru MS Office (Word, Excel)
-abilitati de comunicare si lucru in echipa
-capacitate de a asimila rapid si eficient cunostinte tehnice
-disponibilitate pentru lucrul in program prelungit si efectuare de deplasari externe

Constituie avantaje:
-cunostinte foarte bune in utilizarea programelor AutoCad, Solid Edge, Unigraphics.
-utilizarea programelor de modelare matematica
-bune cunostinte de limba engleza si/sau italiana

BENEFICII OFERITE

Oportunitatea de a lucra intr-o echipa tanara si dinamica
Programe de instruire si dezvoltarea carierei profesionale
Pachet financiar atractiv

Firma noastra face parte din grupul italian ZOPPAS INDUSTRIES, infiintata ca si sediu extern al firmei-mama SIPA (www.sipa.it); se ocupa cu productia si vanzarea masinilor de productie PET pentru imbuteliat fluide.
Principalele activitati sunt:
-Proiectarea masinilor si a matritelor realizata de 45 de ingineri mecanici, electrotehnisti si programatori automatizare
-Productia de tablouri electrice pentru automatizari: 35 electricieni
-Asistenta internationala post-vanzare: 25 de ingineri
Programarea este, de asemenea, activitatea principala a companiei ce permite cresterea profesionala profesionala atat pentru proaspetii absolventi de facultate cat si pentru inginerii proiectanti cu experienta, recompensand talentul profesional si/sau atitudinea manageriala