Inginer vanzari automatizari industriale - Timisoara (TMIGV0907)

Quanta Resurse Umane

Job expirat

RESPONSABILITATI

Persoana selectata se va ocupa de promovarea si vanzarea produselor companiei in zona de vest a tarii:
- cautarea de noi clienti;
- vizitarea periodica a acestora;
- prezentarea ofertelor tehnico - economice, obtinerea de comenzi, negocierea si incheierea contractelor, acorduri de plata, etc;
- consiliere tehnica si comerciala a clientilor;
- intocmirea de rapoarte de activitate si elaborarea de statistici periodice referitoare la activitatea de vanzari;
- monitorizarea si analiza concurentei.

CERINTE

- Studii superioare profil mecanic (TCM, Mecanica Fina, Mecatronica, Roboti industriali);
- Experienta minim 3 ani in vanzari in domeniul tehnic / automatizari;
- Cunostinte tehnice solide teoretice si practice in domeniile Pneumatica, Hidraulica, Automatizari Industriale;
- Cunostinte bune de utilizare PC (MS Office, Internet browsing, Autocad);
- Permis de conducere categ. B;
- Abilitati manageriale pentru gestionarea zonei de competenta;
- Persoana deschisa, sociabila, capabila de a mentine relatiile cu clientii;
- Spirit de initiativa, incredere in capacitatile proprii;
- Bune abilitati de negociere si capacitate de persuasiune;
- Creativitate, rapiditate in luarea deciziilor, seriozitate si responsabilitate.

Quanta Resurse Umane selecteaza la Timisoara pentru unul din clientii sai, o companie multinationala ce activeaza in sector tehnic - industrial, un Inginer de Vanzari pentru zona de vest a tarii.