INGINER TOPOGRAF

SC TOPOLAND CONSTRUCT SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Efectuarea profilurilor transversale si longitudinale. - Masurarea terenurilor pentru realizarea planurilor cotate - Efectuarea de trasari si verificari in constructii - Executarea masuratorilor topografice pentru reabilitare drumuri - Masuratori topografice si cadastrale, masuratori GPS, integrarea datele provenite din masuratori si alte metode de achizitie de date - Dezvoltare de programe existente si adaptare la piata romaneasca. - Extragerea datelor din plansele proiectului (plan situatie, profil longitudinal, profile transversale), inclusiv prin interpolare acolo unde este cazul, precum si verificarea acestor planse d.p.d.v. topografic - Materializarea (trasarea) in teren a datelor sus-mentionate - Ridicari topografice in vederea determinarii cantitatilor de lucrari executate si calculul acestor cantitati pe baza profilelor transversale rezultate.

CERINTE

Cunostinte avansate:
-AutoCAD
-Excel
-Word
-Trimble Business Center
-Leica Geo Office
-TopoLT

BENEFICII OFERITE

Se discuta la interviu.

DESCRIEREA FIRMEI

Lucrari de topografie inginereasca