Inginer Test (Test Engineer)

SOLECTRON ROMANIA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Urmareste si imbunatateste performanta masinilor de test;
- Efectueaza analiza defectelor (process, componente, echipament) si ofera feedback pentru imbunatatirea procesului de productie;
- Coordoneaza analiza componentelor defecte, pregatirea si intretinerea echipamentelor de test (software si hardware);
- Creeaza instructiunile pentru procesul de test
- Instruieste operatorii si tehnicienii de test;
- Acorda suport tehnic liniilor de productie.

CERINTE

- Studii superioare tehnice(electronica, automatica, calculatoare);
- Cunostinte de electronica analogica, digitala;
- Cunostinte despre echipamente de masura si testare;
- Bune abilitati de utilizare MS OFFICE;
- Abilitati bine dezvoltate de limba engleza;
- Abilitati organizatorice, initiativa, dinamism, buna abilitate de a lucra in echipa;
- Cunostinte de programare Labview, C++, Visual Basic;
- Experienta in domeniu reprezinta un avantaj.

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial atractiv (inclusiv tichete de masa);
- Transport gratuit;
- Bonusuri in functie de performante;
- Mediu de lucru multinational in industria high-tech;
- Oportunitati de dezvoltare si promovare.

Corporatia Solectron este lider mondial în productia de echipamente electronice, oferind celor mai puternice companii din lume o gam¿ complet¿ de servicii integrate de supply chain si de productie. Solectron Romania înseamn¿ munca dedicat¿ si motivat¿ a peste 3500 de angajati, care prin activitatea lor zilnic¿ creeaz¿ mediul de lucru specific Solectron si aduc valoare domeniului electronicii.