INGINER SERVICE

S.C. SIPA ENGINEERING ROMANIA SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

-Instalarea, punerea in func¿iune ¿i asisten¿a tehnic¿ pentru ma¿inile ¿i echipamentele produse de SIPA Plastic Packaging Spa Italia.
-Ofer¿ suport tehnic ¿i instruire personalului care deserve¿te aceste echipamente la beneficiarii din str¿in¿tate.

CERINTE

- experienta profesionala de minim 4-5 ani in domeniul masinilor industriale automatizate de inalta tehnologie (cunostinte in sectorul masinilor de injectie material plastic sau masini-unelte constituie un avantaj)
-studii medii/superioare in domeniul tehnic: mecanic/electric, al ma¿inilor industriale automatizate de înalt¿ tehnologie
-cunoa¿terea limbii engleze la nivel mediu:scris ¿i vorbit
-abilitati de comunicare si lucru in echipa
-capacitate de rezolvare rapid¿ a problemelor imprevizibile
-capacitate de gestionare a rela¿iilor directe cu clien¿ii
-disponibilitate pentru lucrul in program prelungit ¿i efectuare de deplasari în str¿in¿tate pe perioade de timp medii/lungi.

Constituie avantaj:
-cunoa¿terea limbii italiene.

BENEFICII OFERITE

Oportunitatea de a lucra intr-o echipa tanara si dinamica
Programe de instruire si dezvoltarea carierei profesionale
Pachet financiar atractiv

SIPA - Plastic Packging System - este lider mondial in tehnologii de injectie si suflare a flacoanelor PET,facand parte din grupul Zoppas Industries Romania.
Locatia noastra din Timisoara desfasoara activitati de productie electrica, proiectare mecanica, hidraulica, electrica; service si mentenanta echipamente industriale; precum si activitati comerciale.