INGINER PROIECTANT pentru Timisoara

FALCOROM Engineering

Job expirat

RESPONSABILITATI

- conceperea de solutii tehnice in domeniile: plasturgie, inginerie, mecanica;
- modelizare 3D, desene de executie 2D;
- coordonare de proiecte, relationare cu furnizorii.

CERINTE

- cunoasterea cel putin a unuia din programele: Solid Works, Unigrafics, Catia V5, ProEngineer, Inventor, AutoCAD;
- cunostinte solide de inginerie si IT constituie un avantaj;
- limba franceza;
- capacitate de lucru in echipa si sub presiunea unor termene limita;
- abilitati foarte bune de comunicare, organizare si planificare.

BENEFICII OFERITE

- salariu competitiv;
- posibilitatea dezvoltarii unei cariere internationale;
- cursuri de formare in Romania si Franta;
- calatorii in Europa in interes de serviciu.

Birou francez-roman de Proiectare si Consultanta in Inginerie, care dezvolta proiecte de Cercetare-Dezvoltare-Inovatii in domeniile:
- Plasturgie : piese, repere, amsambluri
- Inginerie - instalatii, procese, echipamente, utilaje
- Mecanica
- Masini Speciale