Inginer proiectant

S.C. Advantage Hema Innovation Technologies S.R.L. Arad

Job expirat

RESPONSABILITATI

Existenta departamentului de proiectare intern determina o colaborare mai buna cu clientii, transpunand asfel in produse cerintele acestora.

CERINTE

-Limba germana , engleza
-Operare pe calculator programe Office si program de proiectare Solide Edge

BENEFICII OFERITE

- transport gratuit pe raza Municipiului Arad
- bonuri de masa din prima zi
- bonusuri aditionale din a treia luna

DESCRIEREA FIRMEI

Advantage Hema Innovation Technologies SRL este o fi lială
a fi rmei HEMA Maschinen- und Apparatenschutz GmbH cu
sediul în Seligenstadt, Germania.
Afacerea de familie are succes datorită experienţei vaste
şi îndelungate în proiectarea şi fabricarea sistemelor de
protecţie pentru maşini-unelte. Înca din 1977, am produs la
sediul nostru din Germania burdufe pentru maşini-unelte.
Astăzi, compania îşi desfaşoară o activitate multinaţională
în mai multe sedii de producţie, fi ind integrate într-o reţea
de desfacere globală.
Programul de produse extins în mod consecvent, cuprinde
astăzi un portofoliu larg de produse din cele trei domenii
principale ale sistemelor de protecţie: sisteme de protecţie
culisante, sisteme de prindere pneumatice, şi discuri şi
ferestre rotative pentru protecţie maşini-unelte.
Clientii nostrii folosesc cu succes, de peste 30 de ani, solutiile
Hema in urmatoarele domenii de activitate:
Industria de masini-unelte
Industria de prelucrarea lemnului
Producatori de aparate de masura si control
Aparatura medicala
Domeniul sanitar