Inginer Productie

Adecco Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

Adecco Permanent Placement cauta pentru clientul sau, companie cu specific in producerea de feronerie din alama pentru binali(cilindri de siguranta, manere din alama)RESPONSABIL DE PRODUCTIE, care sa se asigure de procesul de productie.

Profilul job-ului
• Este responsabil de realizarea obiectivelor de productie date, prin respectarea nivelului de productivitate asteptat, intervenind in caz de dificultati cu initiative adecvate.
• Se ocupa de punerea in aplicare a standardelor calitative, promovand activitatile de autocontrol.
• Se ocupa de supravegherea activitatilor de linie, implementand masurile necesare in vederea respectarii termenelor limita.
• Se asigura de respectarea procedurilor si folosirea echipamentelor de protectie pentru garantarea sigurantei la locul de munca.
• Planifica activitati de formare sau solicita reluarea activitatii de formare in colaborare cu propriul responsabil, precum si supravegheaza formarea la locul de munca.
• Realizeaza colocvii cu personalul din subordine pentru definirea obictivelor calitative si cantitative.
• Analizeaza rezultatele si actiunile cu propriul responsabil si propune solutii in favorizarea imbunatatirii continue a metodelor si instrumentelor.
• Evidentiaza printre colaboratori persoanele cu potential de crestere din punct de vedere profesional.
• Ajuta la mentinerea echilibrului propus, oferind prin actiuni necesare pentru imbunatatirea acestuia, definirea cadentelor de linie si verificarea echilibrului dintre faze.

CERINTE

• Experienta in domeniul productie
• Studii de preferat tehnice
• Cunostinte operare PC
• Concentrare si atentie la detalii, gandire practica, promptitudine si capacitate de adaptare, bune abilitati de planificare si organizare a activitatii, memorie si spirit de observatie, capacitatea de a munci sub presiune, capacitatea de integrare sociala mare, capacitatea de a redacta in scris rapoartele

BENEFICII OFERITE

• Salariu atractiv

DESCRIEREA FIRMEI

ADECCO RESURSE UMANE SRL
Romania, Bucuresti, sector 1, str. Dr. Iacob Felix Nr. 28, Etaj 4
Nr. ORCB J40/12364/2003, CUI RO15739037
Capital social subscris si varsat: 392.440 Lei
Nr. autorizatie Agent de Munca Temporara: 17/2005
Autorizatie seria nr. B/ 0000008/25.10.2005
Nr. Operator Date Personale: 15866
Tel: 00 40 21 300 35 46, Fax: 00 40 21 300 35 54
E-mail: office@adecco.ro, Web: www.adecco.ro

ADECCO ROMANIA SRL
Romania, Bucuresti, sector 1, str. Dr. Iacob Felix Nr. 28, Etaj 3
Nr. ORCB J40/4467/2000, CUI RO 13002186
Capital social subscris si varsat: 360.575 Lei
Nr. Operator Date Personale: 15862

BUCURESTI (HQ)- Doctor Iacob Felix Nr. 28, Sector 1, Tel.: 021/300 35 46; e-mail: recrutare@adecco.ro

ARAD - Mihai Eminescu nr. 45, Tel: 0257 / 281 147; E-mail: arad@adecco.ro

BRASOV - Str Petru Rares Nr 10; Tel.: 0040 - 372/70.57.95; e-mail: brasov@adecco.ro

CLUJ - Str. Vasile Lupu Nr 36 , Tel: 0264/ 406 234; e-mail: cluj@adecco.ro

IASI - Bld. Tutora Nr. 4, bl. B4 scara D, Tel: 0232 / 206 120; e-mail: iasi@adecco.ro

ORADEA - Str. Tudor Vladimirescu Nr 26; Tel.: 0040 - 727 735 160 e-mail: oradea@adecco.ro

PITESTI - Str. Fratii Golesti Nr. 57, etaj 2; Tel: 0248 / 612 303; e-mail: pitesti@adecco.ro

PLOIESTI - Str Mercurului Nr 1, Tel: 0244/ 519 320; e-mail: ploiesti@adecco.ro

SIBIU - Str. Vasile Milea Nr 11, Ap 57, Tel: 0269 / 206 450; e-mail: sibiu@adecco.ro

TIMISOARA - Str. Popa Sapca Nr. 12 tel: 0256/ 432 211; e-mail: timisoara@adecco.ro