INGINER PROCESE INJECTIE MASE PLASTICE (ARAD)

YAZAKI COMPONENT TECHNOLOGY ARAD

Job expirat

RESPONSABILITATI

Dezvolta, evalueaza si imbunatateste metodele de productie.Sprijina activitatile de imbunatatire continua.
Sustine cu colectia de date de test sumarul si dovezile APQP. Contribuie cu documente legate de teste la APQP si PPAP.
Analizeaza si planifica utilizarea fortei de lucru, cererile legate de spatiu si fluxul de lucru, creaza planul pentru dispunerea echipamentelor si a fortei de lucru in vederea cresterii eficientei.
Elaboreaza instructiuni de lucru pentru fiecare post, process si masina.
Colaboreaza cu clientul pentru determinarea specificatiilor tehnice si schimbarilor care pot aparea la un produs.
Ofera suport tehnic in ceea ce priveste actiunile corective, evitarea defectelor si rezolvarea de probleme.
Aplica metode statistice pentru a previziona cerintele si potentialul de productie.

CERINTE

Studii superioare tehnice (de preferat Mecanica, Chimie Industriala).
Cunostinte asupra procedeelor de injectie de mase plastice.
Cunosterea procesului de control a productiei prin injectie de mase plastice.
Engleza- nivel avansat
Poate planifica si organiza in mod eficient rezultatele.
Persoana dinamica, contiinciosa si responsabila.
Capacitatea de a lucra in echipa, abilitatea de ai motiva pe ceilalti.
Abilitati de comunicare foarte bune.
Receptiv, orientat spre rezultate.

BENEFICII OFERITE

Salariu competitiv;
Echipa de lucru profesionista, tanara si dinamica;
Tehnologii de lucru de ultima generatie.
Oportunitati in cadrul companiei de dezvoltare profesionala.

Yazaki Component Technology Arad face parte din corporatia japoneza Yazaki. Producem si furnizam componente electrice si electronice pentru cei mai mari producatori de automobile.