INGINER LANSĂRI PROIECTE NOI, Departament Lansarea Proiectelor, Fabrica volane

TAKATA PETRI ROMANIA SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Lansarea proiectelor noi în producţie respectând planificarea fazelor de proiect conform AQP şi cerinţelor clientului;
- Asigurarea disponibilităţii capacităţilor de producţie şi a documentaţiei necesare pentru lansarea proiectelor;
- Coordonarea echipei de proiect (inginerie, calitate, logistică, producţie);
- Asigurarea comunicării între Engineering Center (HQ) şi producţia din fabrică;
- Realizarea şi actualizarea P-FMEA în echipă;
- Evaluarea şi controlarea riscurilor în procesul de lansare a proiectului;
- Coordonarea activităţilor de pre-serie, teste, serie 0;
- Propunerea de metode de îmbunătăţire continuă şi reducere de costuri;
- Controlarea şi implementarea modificărilor de produs.

CERINTE

- Studii superioare tehnice;
- Experienţă în domeniul automotive – minim 2 ani;
- Experienţa în Project Management constituie avantaj;
- Cunoştinţe de operare PC ( Pachetul MS Office );
- Cunoştinţe avansate de limba engleză şi germană;
- Persoană comunicativă cu abilităţi organizatorice, de coordonare şi planificare.

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial motivant bazat pe competenta si evolutie profesionala;
- Conditii de munca la standarde internaţionale;
- Asigurare privata de sanatate;
- Tichete de masa;
- Servicii medicale gratuite;

- Transport asigurat.

Productie de volane si centuri de siguranta pentru industria auto de top din Asia, Europa si America