Inginer de proiect, Arad

Feige Business Advisors Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

- construirea unei locatii complet noi
- management de proiect si controlling
- planificarea locatiei si planificarea logistica
- eliberarea autorizatiilor si documentatiilor
- selectarea si contractarea furnizorilor si executantilor
- rezolvarea situatiilor de criza
- contractari
- gestionarea bugetului in ceea ce priveste construirea noii locatii (peste
10 milioane de Euro)
- planificarea bugetului in ceea ce priveste productia
- selectarea personalului
- raportari periodice
- controlarea bugetului

CERINTE

Studii superioare de inginerie (tehnologie, tehnologia remodelarii, constructii masini, instalatii sau constructii) sau tehnician atestat cu experianta relevanta.
Experienta in fabricare, linie de productie si/sau relocarea facilitatilor de productie in cadrul unei unitati de productie (de preferat in prelucrari mecanice) sau asamblarea/productia din industria instalatiilor din Romania.
Cunostintesolide de limba germana, engleza si/sau italiana
Cunostinte PC
Abilitati organizatorice , forta executorie, persoana comunicativa, valorificarea propriei experiente, spirit de echipa
Disponibilitatea la deplasari in interes de serviciu, implicare pe termen lung, orientare spre rezultate.

BENEFICII OFERITE

Oportunitatea de a lucra intr-o companie moderna, cu un nivel avansat in ceea ce priveste folosirea metodelor si a utilajelor de productie.
Posibilitatea de dezvoltare profesionala.
Suport solid din partea companiei germane.
Pachet salarial atractiv

Infiintata in anul 1985, Feige Business Advisors GmbH este o reputata companie germana de consultanta in managementul resurselor umane. De peste doua decenii, serviciile companiei se concentreaza in urmatoarele directii: executive search, executive selection si executive interim management. ?Serviciile noastre acopera toate domeniile de activitate si sunt disponibile in zonele geografice Europa si Asia.?Din toamna anului 2005, Feige Business Advisors este prezenta si in Romania. Echipa noastra are peste trei ani experienta pe piata de recrutare si selectie de personal si se bazeaza pe o buna cunoastere a mediului de afaceri din Romania.
??Contact: ?Feige Business Advisors Romania?
Str. Suceava nr.29/A, Ap.2?RO 300391 Timisoara?Romania??
Tel./Fax +40 (0)256 / 29 45 28
?info@ feige-business.advisors.ro
www.feige-business.advisors.ro

Clientul nostru este o companie germana, infiintata in anul 1925, cu peste 1.200 de anagajati in doua locatii din Germania si un venit in 2005 de 220 milioane Euro .
Compania este furnizoare de componente forjate si prelucrate din metal pentru toti producatorii germani si majoritatea producatorilor europeni de motoare, axe si diverse angrenaje.