Inginer calitate furnizori

S.C Huf Romania SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Coordoneaza procesul de inspectie la receptia materialelor;
• Gestioneaza reclamatiile catre furnizori si urmareste rezolvarea lor;
• Coordoneaza activitatile de sortare a componentelor in cazul neconformitatilor;
• Participa la evaluarea furnizorilor.

CERINTE

• Studii universitare tehnice (profil mecanic);
• Bune cunostinte de desen tehnic si tehnici de masurare;
• Cunoscator al procedurilor specifice industriei auto (8D, FMEA, Control plan, MSA);
• Cunoscator al limbii engleze la nivel conversational (cunoasterea limbii germane constituie un avantaj);
• Abilitati de planificare si organizare, capacitate de a lucra in echipa, atentie la detalii, gandire analitica, capacitate de a lua decizii.

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial motivant, bazat pe competenţă si evoluţia profesionala.
Condiţii de munca la standarde occidentale.
Posibilităţi de training şi dezvoltare a carierei într-o echipa tânără si dinamică.

DESCRIEREA FIRMEI

Firma producatoare de subansamble pentru industria auto