Inginer Calitate

YAZAKI COMPONENT TECHNOLOGY ARAD

Job expirat

RESPONSABILITATI

Asigura aderenta la cerintele de calitate ale clientului.
Responsabil de cererea, coordonarea si revizuirea sumarului si a elementelor APQP. Centralizeaza informatiile si furnizeaza clientului documentele relevante APQP si PPAP.
Contribuie la stabilirea caracteristicilor Critice si Semnficative si la revizuirea Planurilor de control si FMEA.
Comunica cerintele de calitate si colecteaza/verifica datele rezultate din procesul de productie.
Elaboreaza instructiuni de lucru, ajutoare vizuale si desene pentru controlul calitatii la posturile de lucru.
Analizeaza problemele de calitate din productie; face distinctia intre problemele legate de materiale si cele legate de process utilizand metode 8 D; solicita actiuni corective pentru non-conformitatile identificate.
Initiaza si dezvolta proceduri de asigurare a calitatii.
La cerere participa la activitati de audit intern.
Dezvolta relatii eficiente cu reprezentantii clientilor si rezolva cu success orice problema are apare.

CERINTE

Absolvent al Facultatii de Electrotehnica sau Mecanica.
Cunoscator al sistemului de calitate si a cerintelor ISO/TS.
Preferabil experienta 1-2 ani in domeniul productiei.
Engleza - nivel avansat.

BENEFICII OFERITE

Un colectiv profesionist, tanar si dinamic. Posibilitati de dezvoltare profesionala.

Yazaki Component Technology este o firma de productie localizata in Arad, parte a corporatiei japoneze Yazaki.
Obiectul de activitate al firmei este productia de componente electrice si electronice pentru producatorii mondiali de automobile.