Financial Controller

EuroTriade Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Analizeaza planul de profit si previziunile prin analiza datelor financiare si informeaza managementul referitor la performanta lunara
- Evalueaza activitatea economica a centrelor de cost
- Calculeaza costul de productie, evalueaza controlul cheltuielilor si performanta fabricii
- Asigura platile catre furnizori, conform prevederilor contractuale
- Participa la efectuatrea inventarelor
- Participa la realizarea raportatilor financiar – contabile
- Propune actiuni care sa vizeze cresterea productivitatii si reducerea cheltuielilor
- Coordoneaza activitatea de punctaje lunare, confirmari de sold si compensari cu furnizori, precum si de reglarile aferente acestora
- Este responsabil pentru stabilirea principiilor de administrare a inregistrarilor contabile din cadrul fabricii

CERINTE

- Cunostinte SAP
- Limba engleza la nivel avansat
- Cunostinte de contabilitate romaneasca
- Minim 2-3 ani experienta in controlling in industria auto sau firme de productie

EuroTriade este o companie multinationala specializata in domeniul consultantei in resurse umane. Avem sedii in tari ca Germania, Franta, Rusia, China si Romania.
Compania a fost infiintata in anul 1989 si de-a lungul timpului si-a construit o experienta bogata in domeniul automotiv si al distributiei, avand parteneri nationali si multinationali de renume.
In intampinarea dorintelor dumneavoastra de a avea un viitor profesional cat mai bun, asteptam candidaturile dumneavoastra si ne angajam in a va oferi sansa de a lucra pentru partenerii nostri.