ŞEF COMPARTIMENT EXPEDIŢII DEPOZITE ŞI AMBALARE, Departamentul Logistică, Fabrica de volane

TAKATA PETRI ROMANIA SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

ctivităţile dvs.:

- Planificarea activităţii de transport intern şi extern (dinspre furnizori şi către clienţi, precum şi între fabricile Takata, inclusiv sateliţi);

- Monitorizează calitatea, costurile şi eficienţa mişcărilor între stocuri şi a stocării bunurilor în toate fazele de transformare a materialelor şi bunurilor;

- Responsabil de transferul corect al materialelor între depozite;

- Coordonarea echipei de transport în activităţile specifice;

- Coordonarea activităţii de depozitare, în toate magaziile fabricii;

- Coordonarea logistică a mijloacelor de ambalare, responsabil cu consumul şi gestionarea ambalajelor;

- Coordonează şefii echipelor de ambalare şi responsabilul pentru sateliţi.

- Responsabil pentru organizarea inventarului.

CERINTE

Studii superioare (Tehnice sau Economice);

- Experienţă în domeniul logisticii – minim 2 ani;

- Cunoştinţe limba engleză la nivel avansat (limba germană prezintă avantaj);

- Cunoştinţe de operare PC ( Pachetul MS Office );

- Persoană comunicativă cu abilităţi organizatorice, de coordonare şi planificare.

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial motivant bazat pe competenta si evolutie profesionala;
- Conditii de munca la standarde internaţionale;
- Asigurare privata de sanatate;
- Tichete de masa;
- Servicii medicale gratuite;
- Transport asigurat.

Productie de volane si centuri de siguranta pentru industria auto de top din Asia, Europa si America