Dispecer transport

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Rolul este de a coordona livrarea serviciilor de Transport ale companiei pentru clientii alocati.

Principalele responsabilitati sunt legate de:
- Mentinerea relatiei cu clientul alocat
- Coordonarea directa a activitatii conducatorilor auto si a pozitionarii camioanelor
- Transmiterea tuturor informatiilor despre transportul faptic (loc incarcare / descarcare, tipul marfii, etc.)
- Responsabilitatea activitatii de transport – partea de documente, comenzile de transport in sistemul informatic, etc.

CERINTE

- Studii de specialitate in domeniul Transport si Logistica
- Experienta solida in domeniul Transporturilor
- Abilitati foarte bune de utilizare PC: Microsoft Office, softuri specifice de Transport, alte programe de gestiune
- Persoana organizata, cu o buna capacitate de planificare si coordonare
- Excelente abilitati de comunicare si negociere
- Persoana orientata spre rezolvarea problemelor
- Bune abilitati de a lua decizii in timp scurt

BENEFICII OFERITE

Pachet de compensatii si beneficii atractiv si sanse reale de dezvoltare profesionala!