Director Vanzari Romania

Feige Business Advisors Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clientul nostru este o companie germana, fondata in 1957 care comercializeza piese de legatura si imbinare pentru industria constructiilor civile si industriale. Oferind un numar de 48.000 de articole si avand o infrastructura logistica extraordinara, compania livreaza aceste repere in sistem ¿just in time¿, atat clientilor de pe piata germana, cat si celor internationali si prin cele doua filiale deschise in Polonia si Ungaria.

- Construirea filialei din Romania si conducerea acesteia.
- Stabilirea de intalniri cu potentialii clienti de pe piata romaneasca.
- Prezentarea companiei precum si a produselor catre potentialii clienti.
- Negocierea si semnarea contractelor.
- Mentinerea si intensificarea relatiilor cu clientii.
- Raportarea catre conducerea companiei.
- Atragerea de noi clienti pentru piata din Romania.

CERINTE

- Studii superioare economice
- Cel putin 1-2 ani experinta in vanzari, ideal in domeniul tehnic/ elemente de legatura si imbinare.
- Cunostinte solide de limba germana (scris, citit, vorbit).
- Personalitate: spirit intreprinzator, abilitati de lucru in echipa, responsabil, capacitati organizatorice, deschis la deplasari in teritoriu, abilitati de comunicare excelente.

BENEFICII OFERITE

- Salariu atractiv si bonusuri in functie de realizari.

Feige Business Advisors GmbH este o reputata companie germana de Executive Search prezenta de peste 20 de ani pe pietele din Europa si Asia.