DIRECTOR RESURSE UMANE

Advanced ManSolutions

Job expirat

RESPONSABILITATI

1. Conduce Serviciul Resurse Umane in mod eficient, respectind normele stabilite in cadrul
societatii,
2. Discuta cu toti angajatii despre termenii si conditiile angajarii, despre politica
personalului, proceduri si manuale, Regulamentul Interior al societatii,
3. Aduce la cunostinta Directiei Generale orice deviere de la procedurile standard de
angajare,
4. Realizeaza cercetarea preliminara in cazul unei cereri de avertisment. Tine evidenta
avertismentelor acordate
5. Furnizeaza informatii si statistici despre personal,
6. Se implica profund si cu multa experienta in procesul de recrutare si angajare, bazat pe
valorile si reperele marcii,
7. Se asigura ca angajatii potentiali sunt intervievati si aprobati de catre sefii de
departament,
8. Se implica in grila de salarii,
9. Tine evidenta la zi a concediilor anuale,
10. Se asigura ca toate procedurile serviciului personal sa fie conform legislatiei nationale,
11. Sfatuieste conducerea, sefii de departamente si angajatii despre obligatiile legale, ca si
despre eventuale schimbari ale acestora,
12. Asigura transferul eficace de informatii care privesc personalul,
13. Asigura legatura cu departamentul F&B pentru ca restaurantul personalului sa
functioneze la nivelul dorit,
14. Pregateste si gestioneaza bugetul anual pentru toti angajatii (salarii, sarcini),
15. Preia initiativa pe langa responsabilii de departamente de a conduce interviurile de
evaluare, conform normelor,
16. Asigura coordonarea cursurilor de formare legale obligatorii

CERINTE

Experienta anterioara pe o pozitie similara
Excelente abilitati de comunicare, flexibilitate
Rezistenta la efort prelungit
Buna capacitate de lucru cu oamenii (inclusiv abilitati de motivare a acestora)
Cunoasterea limbii engleze la nivel conversational

Advanced ManSolutions este o companie specializata in furnizarea de solutii avansate de recrutare, selectie si evaluare de personal. Pentru mai multe detalii accesati site-ul nostru, ww.advancedman.ro.