Director Financiar

AIMS Human Capital Timisoara

Job expirat

RESPONSABILITATI

1. Ca si director financiar pentru ariile de activitate din domeniul financiar/contabil/controlling/calcul salarial si IT este responsabil de buna coordonare a acestor activitati in conformitate cu reglementarile romanesti in domeniu.
2. Raportarea lunara catre concern conform normelor IAS si a regulamentelor interne.
3. Coordonarea departamentului de controlling conform normelor concernului, cu accent pe planificarea afacerii din Romania, analiza financiara, initierea si implementarea de proiecte de imbunatatire, calculul costurilor si implementare de noi indicatori.
4. Planificare financiara pe termen scurt si mediu, realizarea rationala a fluxurilor financiare zilnice.
5. Coordonarea calculului impozitelor.
6. Contabilitatea creditelor si debitelor
7. Automatizarea proceselor din departamentele din subordine, in conformitate cu normele IT ale concernului.
8. Coordonarea calculului salarial pentru toti angajatii companiei, in conformitate cu reglementarile romanesti si normele interne ale concernului.
9. Reprezentarea companiei in fata tertilor si a administratiei financiare.

CERINTE

1. Studii superioare: financiare sau economice.
2.Cunoasterea normelor contabile romanesti precum si a standardelor internationale de contabilitate.
3. Experienta de management.
4. Experienta practica de mai multi ani in domeniile mai sus mentionate, in special in coordonarea activitatilor financiare, de contabilitate precum si controlling.
5. Cunostinte de limba engleza, cunostinte de limba germana reprezinta un avantaj.
6. Cunostinte de operare PC.

Companie de consultanta in domeniul resurselor umane , activa pe piata din Romania de 11 ani, isi desfasoara activitatea in trei domenii: recrutare si selectie de personal, training si consultanta manageriala.

Clientul nostru este unul din cei mai mari producatori europeni de obiecte sanitare si placi ceramice.