DIRECTOR DE MARKETING

MIND COM MANAGEMENT SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Elaboreaza strategia de marketing si implementeaza programul de promovare a ofertei.

- Se informeaza în permanenta despre performanta societatilor concurente si gradul de satisfactie al clientilor societatii.

- Organizeaza impreuna cu personalul din subordine realizarea obiectivelor de marketing

- Urmareste realizarea contractelor de vanzare si inchiriere.

- Participa la tratativele de contractare sau negociere, pentru a asigura asistenta tehnica de specialitate si economica.

- Organizeaza evenimente si prezentari de promovare a imaginii si ofertei companiei.

- Elaboreaza proiecte pentru realizarea identitatii organizatiei (web, pliante, carti de vizita, alte materiale de identitate)

- Informeaza grupul tinta de clienti despre oferta societatii.

- Realizeaza conceperea si managementul noilor activitati de marketing si promovare proiectate

- Asigura o baza de informatii cu privire la tipurile de comentarii, reclamatii si sugestii despre sistemul de facilitati si servicii oferite in cadrul companiei.

- Realizeaza chestionare si studii de piata pentru identificarea nivelului de satisfactie al clientilor.

- Asigura o comunicare permanenta cu publicul privind licitatiile pentru servicii

- Pregateste, analizeaza, propune si prezinta planurile de marketing si planurile activitatilor specifice de promovare

CERINTE

- Studii superioare in domeniul economic

- Cunostinte de specialitate in marketing, comportamentul consumatorului, relatia cu clientii, comunicare si negociere

- Experienta minim 1 an in domeniu prezinta avantaj

- Cunostiinte operare PC

- Caracteristici de personalitate:
incisivitate, spirit de initiativa, abilitati comerciale, capacitate de analiza si sinteza, flexibilitate cognitiva si relationala, seriozitate, responsabiliatate, organizare, comunicativitate, creativitate

- Orientare dinamica catre o permanenta instruire si dezvoltare personala

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial motivant, cu posibilitatea cresterii pe masura evolutiei

- Posibilitatea avansarii rapide in functie

- Mediu de lucru profesionist

SC MIND COM MANAGEMENT SRL presteaza servicii de consultanta in resurse umane si management. Printre clientie ei se numara SC CODLEA ARCTIC INTERNATIONAL SRL, pentru care se recruteaza un candidat pentru postul de Director de Vanzari.
SC Codlea Arctic Internatioal SRL, companie de succes in domeniul importului si distributiei de produse din carne, a devenit unul dintre cei mai importanti parteneri de afaceri pe aceasta piata. Acest lucru se datoreaza profesionalismului, sistemului managerial si nu in ultimul rand echipei.