DESENATOR TEHNIC

TAKATA PETRI ROMANIA SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Proiectare 2D ¿i 3D pe calculator (Catia 5, Catia 4);
- Operare în baze de date specifice companiei.

CERINTE

- Studii medii tehnice (¿coal¿ tehnic¿, ¿coal¿ politehnic¿ de subingineri, colegiu tehnic);
- Bune cuno¿tin¿e de desen tehnic;
- Bune cuno¿tin¿e de utilizare a calculatorului (pachetul MS Office);
- Cuno¿tin¿e de limba englez¿ la nivel conversa¿ional (limba german¿ prezint¿ avantaj);
- Persoan¿ cu abilit¿¿i de comunicare ¿i lucru în echip¿, atent¿ la detalii ¿i ordonat¿;
- Domiciliul stabil în jude¿ul Arad.

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial foarte motivant, bazat pe competenta si evolutie profesionala
Conditii de munca la standarde occidentale
Posibilitati de training si dezvoltare a carierei intr-o echipa tanara si dinamica

TAKATA-PETRI conduce activit¿¿ile europene ale Corpora¿iei Takata din Tokyo, unul din produc¿torii de top de echipamente de siguran¿a pentru industria automotive. Takata are 10.000 de angaja¿i in Europa si aproape 33.000 peste tot in lume. Ca partener de încredere al companiilor produc¿toare de autoturisme, Takata dezvolt¿ si produce componente si produse de siguranta de înalt¿ calitate. Portofoliul de produse este compus din volane, sisteme de airbaguri, centuri de siguranta, componente electronice si senzori, precum si componente de habitaclu si sisteme de siguranta pentru copii.