Coordonator Managementul Securitatii Muncii si a Intreprinderii

Delphi Packard Romania SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

¿Intocmirea planului de scolarizare, scolarizarea noilor angajaţi, scolarizari specifice si speciale, rescolarizari
¿Evaluarea locurilor de munca si luarea masurilor ce se impun
¿Intocmirea fisei de expunere la risc profesional
¿Întocmirea necesarului de EIP-EIL şi distribuire
¿Cercetarea accidentului si raportarea acestuia, intocmirea comisiei de cercetarea a accidentului
¿Intocmirea de Instructiuni proprii de sanatate si securitate a muncii
¿Depunerea documentatiei necesare la ISCIR (TÜV)
¿Evidenta si monitorizarea utilajelor care intra sub juristrictia ISCIR
¿Şcolarizarea personalului care intervine în caz de incendiu si catastrofe naturale; aplicaţii tactice de zi si de noapte
¿Verificarea ¿ controlul respectări normelor P.S.I.
¿Monitorizarea firmei de service la interventiile facute vizavi de tehnica din dotare
¿Intocmirea listei cu substante periculoase
¿Monitorizarea modului de depozitare si respectarea Normelor P.S.I.
¿Intocmirea si actualizarea continua a manualului de securitate al firmei
¿Monitorizarea si coordonarea activitatii de paza si ordine
¿Intocmirea normelor specifice de paza si ordine precum si punerea lor in aplicare
¿Responsabil audituri interne si externe
¿Realizarea masurilor care se impun si remedierea punctelor deschise in urma auditarilor
¿Mentinerea si imbunatatirea permanenta a relatiilor cu autoritatile pe domeniile de activitate
¿Respectarea Politicii Corporatiei Delphi

CERINTE

¿Absolvent studii superioare profil tehnic
¿Cursuri de specializare in Securitatea, Sanatatea Muncii, Conditii de munca, PSI si Protectie Civila (constituie un avantaj)
¿Cunoasterea legislatiei de profil
¿Limba engleza, nivel avansat (germana constituie un avantaj)
¿Experienta in domeniu de minim 3 ani (de preferat in companii multinationale)
¿Flexibil, entuziast, organizat
¿Experienta in managementul de proiect

BENEFICII OFERITE

Sansa dezvoltarii unei cariere de succes
Oportunitatea de a lucra intr- un mediu multinational, intr-o echipa tanara si dinamica
Pachet salarial atractiv
Training pentru dezvoltare profesionala

Delphi is a multi-national world leader in mobile electronics and transportation components and systems technology. Delphi conducts its business operations through various subsidiaries and has headquarters in Troy, Mich., USA, Paris, Tokyo and S¿o Paulo, Brazil. Delphi has approximately 186,000 employees and operates 172 wholly owned manufacturing sites, 42 joint ventures, 53 customer centres and sales offices and 34 technical centres in 41 countries.

Delphi Packard Romania SRL currently employs more than 7,500 people between its Romanian manufacturing locations (Sannicolau Mare- Timis County and Ineu- Arad County) and is focused on the manufacturing of automotive electronic and electric distribution systems.