Controlor de calitate Voestalpine

SC VOESTALPINE STAMPTEC ROMANIA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Controlul permanent al materialelor si materiilor prime
Controlul produsului semifinit / finit , controlul produsului reparat
Supravegherea si imbunatatirea activitatii productive in scopul prevederii producerii produselor nonconforme
Executarea testelor prevazute in planul de control
Inregistrarea probelor efectuate si asigurarea conservarii si disponibilitatii lor
Activitatea de gestiune nonconformitati proces
Suport pentru analize rebuturi clienti
Redactare planuri de actiuni corective si urmarirea realizarii lor pe plan intern
Activitati de redactare si emisie planuri de control;
Redactarea si emisia listei caracteristicilor critice si semnificative.
Activitati de suport PPAP, PV sau preserie pentru produse in lansare sau in modificare
Activitati de audit intern produs/proces .
Participare la echipele interfunctionale de redactare PFMEA
Participare /Conducere grupuri interfunctionalei Problem Solving
Luarea de urgenta a tuturor masurilor , pentru a evita producerea de rebuturi sau neconformitati , prin informarea imediata a responsabilitatilor de productie. Gestionarea si izolarea produsului neconform in raport cu procedurile prevazute in Manualul Calitatii .
Indeplinirea a oricaror alte cerinte si obligatii venite pe cale ierarhica.
Comunicarea permanenta cu factori de raspundere de pe linii si cu operatori, in vederea reducerii la zero a produselor neconforme
Emitere si control planuri de control
Emitere plan de actiuni corective, in acord cu responsabilul de functie
Oprirea productiei la constatarea problemelor de calitate

CERINTE

Experienta minim 2 ani

BENEFICII OFERITE

Pentru mai multe detalii sunati la numarul de telefon :
0742 293 221
0257 / 202 - 515
+40 / 730 / 657 - 569

DESCRIEREA FIRMEI

Productie